Jdi na obsah Jdi na menu
 


něco k jezdecké přehlídce s VV

29. 10. 2009

Jsem moc ráda, že jsem na této akci byla. Měli jsme tam sraz s tetou Boženkou a tetou Kamčou. Tak vlasně začali nejkrásnější zážitky z prázdnin. První bylo představování koní a jezdeckých disciplín:

a) policejní koně z Ostravy - 2 kladrubáci

b) westernové ježdění

c) vozatajství

d) voltiž

e) parkur

f) tažný kůň

g) ježdění bez uzdečky a ohlávky - václav vydra se svými koňmi

Mě osobně nejvíce zaujali policejní koně, když skákali přes hořící překážky. Běhali kolem dýmnic, a řítili se tryskem přes louku, aby zahnali ''demonstranty''. Šel s těch koní opravdu respekt.

Dále byli westernové závody, kde ukázali koně svou obratnost a jezdci své umění (rychlosní závody kolem barelů, ustupování přes kavaletu, couvání mezi dvěma kládami, otáčéní se...)

Pak přišlo na řadu vozatajství, zde jsme obdivovali schopnost ''vozky'' řídit 3-4 páry koní za sebou.

Neméně zajímavá pro mně byla voltiž. Připadalo mi, že kůň, na kterém jezdili měl až přehnaně krátké gumy, nebo gogo, už si nevzpomínám. Mě voltiž zas tak moc nezajímá, ale obdivuju ty holky, co na nich dělali různé cviky.

Pro mě již známý parkur byl na řadě další. Jezdci skákali s koněma přes překážky, které se postupně zvyšovali.

Obrovskou sílu a zkušenost nám předvedl majitel s  mohutným tažným koňem, který tahal dlouhou kládu po celém prostranství.

A konečně přišel pro nás dlouho očekávaný Václav Vydra - VV se svými koňmi. Předvedl všem své jezdecké umění s koňmi bez uzdečky či ohlávky. Měli jen kolem krku kousek provazu (vodítka). Skákal přes překážky, rozsekl meloun...)

Pak měl také besedu, kde říkal, proč je dobré jezdit bez udidla, a také proč se nemá kůň kovat. Bylo to pro nás velice zajímavé a všichni jsme si odsud odnesli mnoho poznatků a zážitků.

Byl to velice namáhavý den, ale všichni jsme si ho náramně užili.

Poté jsme jeli k tetě Božence, u které jsme strávili nezapomenutelných 10 dní. Jsme za to tetám nesmírně vděčné ( tetě Božence a tetě Kamči)

 

Náhledy fotografií ze složky jezdecká přehlídka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář